Pazarlama doğrudan kasaya para koyan bir satış faaliyeti olmaktan daha geniş bir kavram biliyoruz. Bu noktada pazarlamanın yerel, ulusal ya da uluslararası boyutları arasında da önemli bir çizgi bulunuyor. Yerel stratejilerin uluslararası boyutta geçerli olmadığı bir dünyadan globalleşmenin getirdiği etkileşimle sınır gözetmeksizin oluşturulabilen stratejilerin olduğu çağa geldik.

İnternet ile yerel – global ayrımı ortadan kalkarken sosyal ağlar iletişimin en uzak noktadan bile kesintisiz ve karşılığı olmadan yapılabilir olmasına imkan verdi. Sosyal ağların getirdigi etkileme gücü her bireyin birer pazarlama kanalı olmasına da imkan verdi. Bu şekilde uluslararası arenada pazarlama artik ilk çıkış noktasında olduğu gibi yapılabiliyor.

Uluslararası pazarlama konusuna sosyal medyanın etkisi dikkatleri üzerine çeken bir konu. Bu nedenle Balçova Rotaract & Balçova Rotary ve  DEU İşletme Kulübü  7 Mart tarihinde bir Uluslararası Pazarlama Kongresi yapiyor.  Erdal Erdoğdu ile birlikte Sosyal Medya’nın Uluslararası Pazarlama’ya olan etkileri üzerine düşünceler paylaşacağımız bu etkinlik herkese açık, ücretsiz bir etkinlik. Sizleri de görmeyi diliyorum.

Seminer Facebook sayfası için tıklayın.

  1. Pingback: Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Uluslararası Pazarlama ve Sosyal Medya Üzerine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir