NöromedyaSosyal ağlarla yatıp sosyal ağlarla kalkıyoruz.

Sabah uyanınca yataktan kalkmadan ilk iş telefona bakıyor, gelen bildirimleri öncelik sırasına göre inceliyor, sonra güne başlıyoruz.

Şahsi Facebook hesabımız yanında kedimiz için açtığımız bir profilimiz, bir firma sayfamız, sınıftan ya da iş yerinden arkadaşlarımızla oluşturduğumuz bir ya da birkaç grubumuz var.

Özel günler için etkinlikler açıyor, kutlamaları ilk sosyal ağlarda duyuruyoruz. Sevincimizi milyonlarla! paylaşıyor, giydiğimiz kıyafetin nasıl olduğunu, yediğimiz yemeğin içinde neler olduğunu oradaki arkadaşlarımıza danışıyoruz.

Peki bu koskoca dünyada yaşamak bu kadar basit mi? 

Hem evet, hem hayır. Hemen hemen her gün onlarca soru alıyorum. Her biri farklı bir konuda, neyin nasıl yapılacağı ile ilgili sorular ama hepsinin ortak noktası sosyal ağların kullanım alışkanlıklarıyla ilgili diyebiliriz. Özellikle sizden bir markanın sosyal ağlarda temsili isteniyorsa harika bir sosyal medya kullanıcısı olsanız da bu markayı kişisel Facebook hesabınız ya da Twitter hesabınız gibi yönetemiyorsunuz.

Farklılıkları nelerdir? Kolaylıkları, zorlukları nelerdir? Neden farklı olması gerekir? Cevap bekleyen birçok sorunun cevabı için 24 Eylül’ü bekleyin. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir