Hani iş görüşmelerinde yaşadıklarımı anlatmaya  başlamıştım ya, işte başka bir zaman, Doluca Şarap Bölge Satış Temsilcisi arıyor. Sanırım ben de mezun olmak üzereydim. Gittim görüşmeye. Verilen adres İzeltaş Atrium İş Merkezi. Nereden bilirdim ki İzmir’de 3 tane Atrium İş Merkezi olduğunu…

Aldım adresi elime düştüm yola. Dolmuş, otobüs vs dolaşıyorum. Geldim Atrium’a, bu adres yok. En iyi kim bilir, kargo şubesi bilir. Sordum Aras Kargo’ya, dediler o diğer iş merkezinde. Uzatmayalım, arayıp bilgi verdikten sonra yarım saat geç de olsa girdim görüşmeye. Dev bir depo, üstünde bir asma kat, Doluca Bölge Satış Müdürü oturuyor içeride bir tane de sekreter, muhasebeci, çaycı, temizlikci, sevkiyat sorumlusu ve diğer bir çok şey olduğunu tahmin ettiğim bir bayan var. Yaklaşık 40 dakika süren görüşme sonrası duyduklarım; “Sen çok duygusal birisin. Bakınca hemen anlaşılıyor. Saha satışı işi sert olmayı gerektirir. Sen yapamazsın”.

Aldığım ders, isterseniz mükemmel işler yapın, isterseniz çok iyi okullarda çok iyi dereceler yapın, hayatınız bir kişinin ağzından çıkacak bir tek cümle ile şekillenir. Nasıl şekillendiğini detaylıca belki başka bir yazıda anlatırım. (“Gülüyorum, o halde varım” ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir