Sosyal ağlarda paylaşma çılgınlığımız gözardı edilemez bir gerçek. Her gün defalarca fotoğraf çekiyor, bazılarını Foursquare, bazılarını Instagram, birçoğunu ise Facebook’ta paylaşıyoruz.

Peki tüm bu paylaşımlarımız dünyayı daha güzel bir yer haline getirecek olsaydı?

Feedies

İşte bu fikirle yola çıkmış bir uygulama, Feedie. Katılım gösteren restoranlarda çektiğiniz her yemek fotoğrafı o restoranın 25 cent bağış yapmasını sağlıyor. Hem siz fotoğraf çekme ve paylaşma dürtünüzü tatmin ediyorsunuz, hem de bu paylaşımlar bağış olarak Afrika’da yaşayan çocuklara yardım götüren Lunchbox Fonu’na ekleniyor.

[columns]

[column width=”1/2″] [/column]

[column width=”1/2″]

appstore_button

[/column] [/columns]

 

Benzer bir başka uygulama ise daha geniş bir alanda destek imkanı sunuyor. Bu uygulama ile katılımcı mekanlardan birinde check-in yaptığınızda sizin adınıza $1 bağış yapılıyor ve siz de aynı zamanda çeşitli indirimler vb. ödüller alıyorsunuz. Uygulama içerisinden desteklemek istediğiniz yardım çeşidini seçebiliyor, bu şekilde sadece belirli bir vakıf ya da fona değil geniş bir yelpazeye destekte bulunabiliyorsunuz.

checkin4good

Sizce bu tür uygulamalar Türkiye’de ne kadar ilgi görür?

Düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorum alanında paylaşın.

Paylaştığınız her fotoğraf bir çocuğu doyursun” te bir düşünce

  1. TuncayTT diyor ki:

    Türkiye’de henüz bağış yapacak restaurant listesi yok, olsa da çok güzel olurdu, tabi bağışları yerine ulaştırdıkları taktirde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir