Nisan ayı birbirinden güzel etkinliklerle başladı. Bir hayli yorucu olsa da her buluşma, konferans ya da yemek sonrası tatlı bir sevinç duyduk. Kısaca neler oldu anlatayım.

İki yıldır olduğu gibi Nisan ayının da ilk haftası (5Nisan) Likemind İzmir buluşmamız gerçekleşti. İstikrarlı bir sürecin ardından ikinci yılını doldurmaya yaklaşan Likemind İzmir, tanıdık yüzlerin bir arada olduğu keyifli bir sohbet ortamıydı yine. Kahvelerimizi içtik, sohbet ettik ve bir sonraki ay görüşmek üzere ayrıldık. Likemind İzmir her ayın ilk Salı günü akşam saat 19:30 da başlıyor hatırlatmış olalım.

İkinci olarak 10 Nisan’da İzmir Blog Yazarları buluşması gerçekleşti. Bu buluşmada da İzmir Blog Yazarları olarak yaptığımız diğer etkinlikler, baharın gelmesiyle birlikte yapacağımız diğer planlamalardan konuştuk. Yeni katılan arkadaşlarımızdan Pudra Tozu ve Muharrem de umarım bu buluşmadan memnun kalmışlardır. Fotoğrafta olmayan ama aramızda olan diğer arkadaşlarımıza da katıldıkları için teşekkür ediyoruz.

Ek olarak bildiğiniz gibi İzmir Kitap Fuarı kapılarını açtı [havalı bir cümle oldu 🙂 ] 20 Nisan ‘da biz de İzmir Blog Yazarları olarak toplu halde kitap fuarına gidiyoruz. Katılmak isteyenler Fuar Basmane Kapısında saat 19:00 da bize katılabilirler.

Daha sonra sevgili Erdal Erdoğdu‘nun katkılarıyla İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ‘Sosyal Medya Uyğarlığında Pazarlama İletişimi’ etkinliğinde buluştuk. Birbirinden değerli konuşmacıların bir araya geldiği etkinlikle ilgili paylaşımlarımı twitter ve friendfeed de #pazarlamailetisimi etiketiyle paylaştım. Çok güzel bir gündü, keyifle dinledik katılımcıları. Dost Karaahmetli’nin ilk siber devrimden tutun da, Sevil Mert’in Müşteri ve CRM ile ilgili anlattıklarına. Fatmanur Erdoğan’ın kariyer hikayesinden, Ömer Ekinci’nin Facebook kuran Türk hikayesine güzel bir yolculuk yaptık.

Çiğdem Özkan internette bıraktığımız izlerden bahsederken Ercüment Büyükşener sosyal medya ile ilgili doğrular ve yanlışları kısaca hatırlattı. Sinan Ata’nın internet reklamcılığı üzerine verdiği bilgiler için de ayrıca teşekkür ediyor, ComTalks.com ‘un da başarılarını diliyorum.

Etkinlik sonrası İEU’den hocalarımız, Sapka Takımı ve etkinlik sponsoru Firsat35.com ekibiyle birlikte güzel bir akşam yemeği yedik. Yemekte böyle bir kadronun olması da tabi ki gün içinde konuşulanların üstüne eksik kalan küçük noktaları tamamlayan sohbetlerle doldurdu geceyi. [Fotoğraf]

Her yıl 16 Nisan günü Dünya genelinde Foursquare günü olarak kutlanıyor. Foursquare kullanımının 2010 son çeyreğiyle birlikte İzmir’de artan bir kullanıma ulaşması göz ardı edilmemesi gereken bir ayrıntıydı. Bu sebeple ben de İstanbul’da planlanan Foursquare Day Meetup’ı İzmir’de organize etmek için çalışmalara başladım. Bir hafta gibi kısa bir sürede İzmir 4sq meetup için hazırdı. Yine Firsat35.com sponsorluğunda Cafe Plaza’da 16 Nisan saat 16:00’da İzmir Foursquare kullanıcıları bir araya geldi ve çok keyifli bir etkinliğe imza attı.

Foursquare Day Meetup İzmir sürpriz katılımcıları ile daha da renkli bir hal aldı bu da hem beni hem de diğer katılımcıları daha da sevindirdi. Çiğdem Özkan, Ömer Ekinci, Yiğit Kalafatoğlu, Oğuzcan Şahin, Stormtrooper Ramiz buluşmaya İzmir dışından katılan misafirlerimizdi. Onlar da bu etkinlikten en az bizim kadar keyif aldılar diye umuyorum.

Son olarak bu yoğunluğu Pazar günü Şirince’de kahvaltı ve küçük bir geziyle noktaladık ama o kısımlar fazla kişisel olduğu için detaylara girmiyorum. Siz de bir haftasonu küçük bir kaçamak yaparak Şirince’ye gidebilir, güzel bir köy kahvaltısı ile kendinizi şımartabilirsiniz.

http://about.me/muminerakbas

 1. tarih84 diyor ki:

  birbirinden güzel etkinlikler süpper, arı gibisin Mümin, maşallah:)

  10 nisan buluşması benim için değişik ve güzel oldu, dolu dolu bir gündü. 20 nisanda da kitap fuarında hep beraberiz inşallah:)

  sosyal medya uygarlığı ahh kaçırdığıma çok üzüldüm, malesef iş meselesi:( çok sağlam bilgilendirmeler, farkındalık yaratan söyleşiler olduğuna eminim:(

 2. !ÇİMDEN GELDİĞİ GİBİ ~~~ diyor ki:

  Bu yazının başka şehirlerde yaşayan İzmirlilere nisbet amacıyla yazıldığını düşünüyorum.Şirince’de kahvaltı,etkinlikler, fuarlar…Sen kalk güzelim şehri bırak git.Al sana !!
  Şaka yapıyorum herşey çok güzel görünüyor,blog buluşmasıyla ilgili yazıları okudukça kıskanıyorum sadece:))Sağlıcakla kalın.

 3. Pingback: Sosyal Medya Uygarlığında Pazarlama İletişimi Söyleşisi Ayrıntıları | Erdal ERDOĞDU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir