Genellikle pazarlama ve iletişim ekseninde paylaşımların yapıldığı bu blogda konuk yazar olmak ister misiniz?

Blog yazmaya yeni başlayanların ya da blog yazmaya başlamak isteyenlerin en çok düşündüğü şeydir “acaba ne yazsam?” ya da “acaba yazdıklarım iyi oldu mu?”. Birçok kişinin cesaretini kıran ve onları vaz geçiren de bu düşünceler olabilir. Bu düşünceleri çok uzun zaman önce ben de yaşadığım için çok iyi biliyorum. Ve bu düşüncede olanlar için bir destekte bulunmak, Erdal Erdoğdu‘nun deyimiyle “Bilginin sadakasını” vermek istiyorum.

Bu nedenle, maksimum haftada bir yazı olacak şekilde sosyal medya, dijital pazarlama, mobil pazarlama, sosyal medyanın markalar açısından kullanımı, sosyal medyanın geleceği, dijital dünyanın markalara etkisi, pazarlamanın geleceği gibi bir çerçevede yorumları içeren yazılar ile konuk yazar kabul edeceğim ve konuk yazarımıza eğer ihtiyacı olduğunu düşünüyorsa blog yazma konusunda bilgilerimi aktaracağım.

Burası kişisel bir blog ve çoğunlukla benim görüşlerimi yansıtıyor, biliyorum. Fakat bu başkalarının konuk yazar olarak burada oluşturulmaya çalışılan bilgi depasuna katkıda bulunmayacakları anlamına da gelmez diye düşünüyorum.

Konuk yazar formatında sınırlama olacak noktalar:

 • Konuk yazar olarak öncelikle kendi blogu olmayan ya da blog dünyasına yeni girmiş kişilere öncelik vereceğim. Eğer çoktan kendisine yeni bir blog açmışsa tabi ki bloguna da yönlendirme yapacağız.
 • Konuk yazar yazacağı konularda kendi yorumlarını ağırlıkta tutmalı, kopyala yapıştır ile bir araya getirilmiş metinlerden kaçınmalı, alıntı yapılmış ise kaynakları belirtilmelidir.
 • Reklam ya da tanıtım formatında yazılardan uzak durmak istiyorum. Bir yazı yazalım içinde link paylaşalım ve backlink alalım düşüncesi oluşmasını istemem.
 • Konuk yazar yayınlanacak yazıların tarafımdan editlenmesi, bütünlüğü bozmayacak şekilde düzenlenmesi ve gerekli görülen şekil yönünden düzenlemelerin yapılmasını kabul etmiş olmalı.
 • Konuk yazarın bu yayınlanan yazılardan (maddi vs.) herhangi bir karşılık beklentisi olmamalı. Benim de aynı şekilde bu yazılardan herhangi bir maddi kazanç beklentim vb. bulunmayacak.
 • Not:Buraya ek maddeler gelebilecektir.

Bu çerçevede konuk yazar olmak isteyen kişilerle iletişime geçmek için sabırsızlanıyorum, eğer siz de benimle aynı düşüncedeyseniz, aynı heyecanı paylaşıyorsanız hemen aşağıdaki form üzerinden bir “Merhaba” iletisi gönderin!

 

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

Konuk Yazar

Arkadaşlarınızın da haberdar olmasını mı istiyorsunuz? O halde yazıyı onlarla da paylaşın!

Konuk yazar olmak ister misiniz?” te bir düşünce

 1. Volkan Callar diyor ki:

  Blog yazmak ve bunu devam etmek gerçekten kolay değil. Google üzerinden bir çok bloglar buldum, siteler adeta terk edilmiş gibi. Son yazı, son güncelleme yıllar oluyor bazen. Sabırımız mı tükeniyor? Hemen bir başarı/takdir mi bekliyoruz? Yoksa hedefsiz mi hareket ediyoruz? Bilmiyorum.

  Blogculuk ve içerik pazarlaması hakkında bazı yazılarım var. Blogcular, yani bizler önemliyiz internet dünyasında:

  http://www.online-pazarlama.scuvol.com/index_files/tag-blogcu.php

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir