Daha önce yazdığımız kişisel markalaşma konularından sonra daha çok sosyal ağlarda kişisel markalaşmaya ağırlık vereceğimi söylemiştim. Bugün görsel yönden ele almak istiyorum bu konuyu.

Farklı özelliklerimiz var, bu özellikleri bulduk, ortaya çıkardık çok güzel. Fakat bu özellikler bizden başkalarında da var. Yani markalaşma yolunda ilerlerken sadece birtakım özelliklerle tek başına farklılık yaratmak kolay olmayacaktır. Bu nedenle destekleyici bir konu olan görselliğe de önem vermek gerekir.

Sizin sahip olduğunuz çeşitli özelliklere başkaları da sahip olabilir, ama görsel imajınız farklıdır, ikizler bile birbirinden ayrılan görselliğe sahip olabilir.

Bu nedenle, sizi sıradışı ya da farklı yapan bir görsellik kazanmalısınız. Fakat yine de sonuçta bunun yansıtacağı kişi siz olacaksınız.

Kendinizi bir reklam gibi düşünün, fakat bir anlık değil sürekli devam eden bir reklam. Siz olduğunuz sürece devam eden bir reklam. Hani bazen biriyle karşılaşırsınız da sonradan “tüh keşke bugün sabah traş olsaydım, böyle sakallı çıkmasaydım karşısına” dersiniz. İşte bunu dememek için gerçekten sizi yansıtan markanızın görselini oluşturan durum ne ise onu taşıyın. Çünkü ikinci bir şansınız olmayabilir.

30 derece sıcakta takım elbise ve şemsiye ile gezen insan

Bir bankada çalışıyorsanız sizin imajınız beyaz gömlekli kravatlı vs. bir şekildedir ama bir yazılımcıysanız t-shirt, kirli sakal sizin için bir imaj olacaktır. Bunun etrafında markanızı şekillendirmeniz ve bunu korumanız gerekir.

Kişisel Markanızı Görselleştirin” te bir düşünce

  1. Pingback: Kişisel Markanızı Twitter’da Gösterin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir