Kazanmak için üç şeye ihtiyacınız olacak: Tutku, Uzmanlık ve Destek

Tutku size “Pes etmeme!” konusunda başarı sağlar. Birinci kural olarak bahsetmiştik pes etmeme konusundan. Çıktığınız yolda eğer bir tutkunuz varsa bu sizi hedeflerinize sıkı sıkı bağlayacak ve pes etmenizi engelleyecektir.

Uzmanlık yaptığınız işlerde, üstlendiğiniz görevlerde ve irtibatta olduğunuz kişilerin ihtiyaçlarında tam bir başarı sağlayacaktır. Eğer bir uzmanlığa sahip değilseniz en kısa zamanda edinmeniz gerekir. Bunu sadece bir iş olarak düşünmeyin, meslek olarak müzisyenliği seçmemiş olabilirsiniz ama çok iyi gitar çalabilir, bu konuda uzman olabilirsiniz. Sizin motivasyonunuzu, kendinize güveninizi artırır. Ve tabi diğerlerinin de size olan inançlarını.

Sosyal Medya Uzmanı mı olmak istiyorsunuz? İzmir’de bir ilk olan Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı‘na katılın.

Destek belki de kişisel markalaşmanız yolunda sizi koruyan ve kariyer adımlarını başarıyla çıkmanızı sağlayan en önemli etkenlerden biridir. Desteğinizin olması maddi anlamda olmalıdır gibi düşünülmesin. Zaten halihazırda bir destek var yanınızda. Aileniz, yakın arkadaşlarınız vs. fakat bağlantılarınızı ne kadar genişletirseniz sizi destekleyecek insanlar da o oranda artar. Bağlantılarınızı genişletin ve geliştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir