Başkalarını kopyalayarak kendinizi sadece kısa vadede pazarlayabilirsiniz. Özgün olmalısınız.

Televizyonda yeni bir dizi başladığında siz de sokakta aynı şekilde giyinen, davranan, kısaca orada gördüğü karakterleri taklit eden onlarca kişi görüyor musunuz etrafınızda? Çoğu zaman aynıdır, hep iyi olduğu düşünülen şeyler kopyalanır, aynı şeyin sizi de iyi yapacağı düşünülür. Peki öyle mi?

DuplicateBaşkasını kopyalamak size sadece kısa süreli bir imaj sağlar. Başkasının yaptıkları, giydikleri, hareketleri vs size sadece geçici bir süre “satma” imkanı verir. Asıl bunu sağlayan ise özgünlüktür. Basit düşünelim. Steve Jobs teknoloji dünyasına yön vermiş değerli bir isim hepimiz biliyoruz bu gerçeği. İşte bunu taklit edildiği zaman hoş görünecekmiş gibi düşünerek onun hareketlerini onun konuşmalarını onun giyimini kullananlar sadece geçici bir süre kendilerine dikkat çekse de kullandığı bu özellikler kendine ait ve kendini yansıtan özellikler olmadığı için bir süre sonra dikkat çekmeyi bırakacaktır.

Başkasını kopyalamak size sadece kısa süreli bir imaj sağlar! Bu sebeple önceki maddelerde dedik ki, kendinizi tanıyın ve kendi kişiliğinizin güçlü yönleri üzerinde markanızı inşa edin. Bu şekilde her zaman sizinle kalan bir marka kimliğiniz olacaktır.

Kişisel Markalaşma Notları. Kural 5: Başkalarını Kopyalamayın” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir