Sanırım ikinci sınıfta okuyordum. Tansaş yarı zamanlı çalışmak için öğrencileri alıyor. Her iki taraf için de güzel bir fırsat.  Migros Mağaza Yöneticisi Yetiştirme Programı için başvuruyorum. 3. sınıf olmayanları almıyorlar aslında ama görüşmeye çağırttırıyorum kendimi. Bostanlı Tansaş’ta görüşme olacak ama ben yaklaşık 30 dakika erken gidiyorum her zamanki gibi. Sahilde oturup denizi izliyorum ve bir fotoğraf çekiyorum o günden hatıra.

Bostanlı Sahili

Program 3. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanmış. Üçüncü sınıfta okurken mağazalarda reyon ya da kasa görevlisi olarak çalışıp dördüncü sınıfta yönetici asistanı sonrasında ise mağazalarda daha farklı görevlerle ilerleyebiliyorsunuz. Detayları tam olarak hatırlayamıyor olabilirim üzerinden 5 yıl geçmiş. Görüşmeyi Bostanlı Tansaş ‘ta bölge yöneticisi ile yapıyoruz. Bostanlı Tansaş aynı zamanda bölge yönetim merkezi. Okuldan, işin zorluklarından vs. konuşuyoruz. Bak diyor “bu işte insanlarla çok diyaloğa girmen gerekir. Sürekli güleryüzlü olmak zorundayız. Çabuk sinirlenen müşterilerle tartışan birisi olmamalısın.” Daha önce yaptığım işleri anlatıyorum. 3-4 yıl tezgahtan satış yaptığımı, müşterilerle ne kadar iyi diyaloğa girebileceğimi, konuşmanın, iletişim kurmanın benim için zor bir şey olmadığını söylüyorum. Hesap kitap işlerini sevmediğim için beni kasaya oturtamayacağını düşünüyor ve işe almıyor.

Bu görüşmede öğrendiğim, küçük büyük ne olursa olsun yaptığımız her iş bir şekilde bize fayda sağlamıştır. Bu işleri açık ve net bir şekilde paylaşmalı bununla da kalmayıp yapmaktan keyif almadığınız işleri de açıkca sıralamalısınız. Belki o an işe alınmamanıza sebep olabilir ama bir görüşmede bahsetmediğiniz için daha sonra sizden yapmanız istendiğinde bundan şikayetçi olmanız için çok geç olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir