Satışı zor olan, her an her dakika ihtiyaç duyulmayan, hatta bazen yıllarca aklınıza gelmeyecek ürünlerden biri aküler. Fakat bu sizin yaratıcılığınız ve satıştan bir adım önce müşterilerinizin aklına kazınmanız için bir engel değil.

Geçtiğimiz günlerde İnci Holding Genel Merkezinde Sayın Ufuk Tarhan ve İnci Akü ekibinin sunumlarına katıldık. O sırada aldığım bazı notları ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

İlk olarak Ufuk Hanım’ın genel olarak “dijitalde nereden nereye” diyeceğimiz sunumunu dinledik. Bu sunumdan dikkatimi çeken cümle “artık fotoğrafları bir anı olarak değil bir konuşma dili olarak kullanıyoruz” oldu. Evet gerçekten de öyle. Uzun uzun anlatmak yerine bir fotoğrafını çekip gönderiyor, adeta fotoğraflarla konuşuyoruz.

Ufuk Hanım önemli bir şey daha söyledi. “Blog şirketin canlı yüzüdür, ofisin içidir.” Çok doğru. Bu nedenle bloglar markanın dış dünyaya daha iyi anlatılabilmesi için bir araçtır fakat blog kavramını çok yanlış anlayan bazı markalar, isim veremesem de bugün blog adı altında yanlış stratejilerle yanlış işlere imza atıyorlar ne yazık ki.

Zeynep Özkalay’ın sosyal medya ile ilgili sunumu ardından İnci Akü Dijital Pazarlama Sorumlusu değerli arkadaşım Hüseyin Sayın bizlere İnci Akü’nün ilerlediği yolları anlattı. “İlk 3 ay hızlı bir giriş yapmak ciddi hatalara sebep olabilir” diyen Sayın, dijital’in iletişim zincirinde en önemli halka olduğunun da altını çizdi.

Hüseyin’in bir cümlesi çok önemliydi. “Biz sosyal ağlarda yaptığımız çalışmalarla insanları bizim dünyamıza almıyoruz, tam tersi biz onların dünyasına giriyoruz. Bu nedenle biz sosyal ağlarda “hoşgeldiniz” yerine “hoşbulduk” diyoruz” dedi. Markayı, tüketiciyi ve kurulan stratejiyi anlamak için önemli bir nokta. Zira İnci Akü’nün dijital stratejisinin temelini oluşturan “7 Temel İlke” bulunuyor. Bu ilkeler sürdürülebilir bir iletişimin de temelini oluşturuyor aynı zamanda.

Akü sektörünün ilk infografinin hazırlanması gibi ilkleri de gerçekleştiren İnci Akü dijitaldeki yoluna emin adımlarla devam ediyor. 2014 yılı için de mobilde yükselişini %100 e çıkaracaklarını belirten Sayın, yola çıkarken 10 yıllık stratejinin belirlenmesini ve buna göre dijital yol haritasının çizilmesini de sözlerine ekledi.

 

İnci Akü Hayata Enerji Kat videosu için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir