2004 yılından bu yana HSBC ile sorunsuz süren ilişkimizi çeşitli sebeplerle kısıtlamıştık. Şu an tek taraflı devam eden ve yakın zamanda bitmesini beklediğim kısım dışında bir ilişkimiz kalmadı. Sadece ayda bir kez gidip ödediğim bir taksitim var ve onlar da bittikten sonra tüm bağlantımı kesmeyi düşünüyorum.

Her ne kadar çıkış noktası burası da olsa değinmek istediğim konu bu değil aslında. Geçtiğimiz hafta yine bu şekilde bir ödeme için yakınlarda bir HSBC şubesi ya da ATM Express var mı diye aradım ama bulamadım. Web sitesi üzerinden baktığımda en yakın şube Çankaya’da Mimar Kemalettin Cad. üzerinde bulunuyordu. Otobüsle yaklaşık yarım saat. Yenişehir Ticaret Merkezi’nde bir şube ya da ATM olmaması ilginç tabi. Belki vardır ama ben bulamamışımdır diye aradım müşteri hizmetlerini ve başladım beklemeye. O menüye gir, bu menüden çık bulamıyordum. Üst üste 3 kez yanlış tuşlama yaptığım için hattım kesildi. Tekrar arayıp bu sefer ilk menüye girdim ve başladım operatörü beklemeye. Telefona çıkan operatöre “web sitenizden baktım ama  yakınlarda bulamadım. Acaba bilmediğim başka bir yerde var mıdır?” dediğim halde kendisi 10 dak. 58 sn. beni telefonda bekleterek web sitesinden aldığı sonuçları getirdi ve bana en yakın Mimar Kemalettin var dedi.

Buraya kadar her şey normal. Ama normal değil aslında. Bir gün sonra gelen mail neden normal olmadığını açıklıyor. “HSBC Nerede” isminde bir servis varmış. Nerede HSBC yazıp Turkcell hatlı telefonunuzdan 7777 numarasına gönderdiğinizde size en yakın HSBC şube ya da ATMsi olduğunu bildiriyormuş. Peki ben 10 dak 58 sn telefonda beklerken neden bana böyle yapabileceğimi söylemedi M.H.T ? Bir hizmetiniz var, bu hizmetinizi müşterilerin kullanmasını istiyorsunuz ama bununla ilgili çalışanlarınıza yeterli bilgi vermiyorsunuz. İşte çağrı merkezlerinde eğitim konusunda ne kadar hassas davranılması gerektiğine bir örnek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir