İzmir’de son yıllarda gerçekleşen etkinlikler oldukça dikkat çekici. Birbiri ardına düzenlenen Etohum, TedX Alsancak, Startup Weekend gibi etkinliklere gösterilen katılım İzmir’in bu konudaki açlığını da ortaya koyuyor. Geçtiğimiz ay düzenlenen Etohum etkinliğinde salonda yer kalmadığı için dışarıda beklemek zorunda kaldığımı hatırlıyorum.

Göze çarpan etkinliklerden biri de Global Game Jam Ege ayağı. Bu nedir diye soracaklar için şu şekilde anlatıyorlar etkinliği.

[box type=”info”]Global Game Jam dünyanın her yerinden insanları bir araya getiren ve oyun sektöründe çok önemli bir yere sahip, aynı zamanda uluslararası alanda “Yenilikçi oyun geliştirme dünya maratonu” olarak da bilinen dünyaca ünlü bir etkinliktir.[/box]

25-26 Ocak tarihlerinde İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde gerçekleşecek Global Game Jam : Ege etkinliği yine İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde kurulan bir komite tarafından düzenleniyor. Benim de juri üyeleri arasında yer alacağım bu etkinlik hakkında daha detaylı bilgi almak için http://ggjege.org adresini ziyaret edebilir ya da ekte yer alan bülteni indirebilirsiniz.

dark  

global game jam ege 2014

 

Global Game Jam Ege’ye Katılın #ggj14” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir