Bu yazımda Fulberta firmasında Interactive Marketing Director görevini yürütmekte olan Fatih Gürçay ile beraber, Lcv.com.tr projesi hakkında kısa bir röportaj yaptık.  Kendisi projelerini heyecanla anlatırken ben araya girmeyip sizleri başbaşa bırakmak istiyorum.

– Bu girişime nasıl karar verdiniz, ne tür bir eksiklik gördünüz ve proje ile uygulama aşamalarında ne gibi deneyimler yaşadınız?

Fulberta olarak hedefimiz insanların hayatlarını kolaylaştıran teknolojik çözümler sunmaktır. Ürünlerimizde en çok buna önem vermeye ve özen göstermeye çalışıyoruz. Lcv.com.tr sitesi de bu amaçla başlattığımız bir hizmet.

Basılı davetiyelerde rastladığımız LCV (Lütfen Cevap Veriniz) isteği, davetlilerin sık olarak göz ardı ettiği bir konudur. Davetliler için önemsiz sayılabilecek bu detay, aslında bir etkinlik sahibi için en önemli bilgilerden biridir. Bir davete kaç kişinin katılacağı tespit edilmeden bir etkinliğe hazırlık yapmak güçleşir. Bugüne kadar bu ihtiyaç, davetlileri teker teker telefon ile arayarak ve cevaplarını sözlü alarak giderilmeye çalışılıyordu. Lcv.com.tr servisini sunarak biz bu probleme modern bir çözüm getirmek istedik.

 Şu ana kadar hep olumlu tepkiler aldık ve projemizi farklı alanlarda deneyerek geliştirmeye devam ediyoruz.

– Zannediyorum ortak girişim ama siz ve bu projeyi hayata geçiren arkadaşlarınızdan kısaca bahsedebilir misiniz?

Lcv.com.tr fikri Fulberta ve Stonefish şirketlerinin ortaklığıyla geliştirilmeye başlanmış ve devam etmektedir.

Ahmet Taha Şakar, Utkan Öğmen ve Deniz Taşdöğen daha önce finans sektöründe orta ve büyük çaplı BT projelerinde teknoloji danışmanlığı ve uygulama geliştirme görevlerinde bulunmuştur. Fulberta’nın projelerinde iş geliştirme ve yazılımsal destek görevlerini yürütmektedirler. Fulberta projelerinin görsel tasarımı ise Yasemin Şakar tarafından yapılmaktadır.

Vehbi Yurdakurban ve Yalçın Kaya, Stonefish firması olarak, yazılım sektöründe sahip oldukları derin tecrübeleri ile girişime ait projelere teknik mimari ve yazılım geliştirme süreçlerine destek vermektedir.

– Şu ana kadar servisinizi nerelerde kullandınız ve ne gibi geri dönüşler aldınız?

E-posta ve SMS kanalları kullanılarak değişik tipteki etkinliklerle ilgili deneyimlerimiz oldu. Örnek vermek gerekirse, Labirent filmi galasında davetlilerle iletişim için Lcv.com.tr servisi kullanıldı. Bu etkinlikte 800 kişiye yakın bir kitleye e-posta ile ulaşıldı. Etkinlik sahipleri tarafından sadece davetli listesi sisteme yüklendi ve davetlilere LCV mesajı gönderildi. Bunu takip eden 36 saat içinde davetlilerin %60’ı LCV çağrısına cevap verdi.

Sponsorluğunu üstlendiğimiz önde gelen üniversitelerimiz ve mezun dernekleri de çeşitli etkinliklerinde servisimizden faydalanmaktadırlar. Bunun dışında düğün ve nikah gibi LCV kullanımının çok yaygın ve önemli olduğu etkinliklerde de servisimiz kullanılıyor. Servisimiz kullanılarak 100 kişilik bir etkinlikte SMS kanalı ile LCV mesajı gönderildiğinde, ilk 12 saat içerisinde davetlilerin  yarısı, toplamda ise ortalama 85 davetli LCV isteğine (olumlu veya olumsuz) cevap veriyor. Bu yönüyle servisimiz, davetlilerden hızlı geri dönüş alınması gereken durumlar için de ideal olmaktadır. Karşılaştıracak olursak, basılı davetiyelere sadece 10 kişiden biri geri dönüş yapmaktadır. Lcv.com.tr kullanımının sağladığı bir başka avantaj ise, genelde etkinliğe katılmayacak olan davetliler LCV isteğine yanıt vermez iken, servisimiz kullanıldığında bu  kategorideki kullanıcılardan alınan geri dönüş oranının da normalin üzerinde olmasıdır. Bu sonucu, davetli açısından cevap bildirmenin pratikliği sağlamıştır.

– İleri dönük hedefleriniz neler?

Türkiye’deki davet ve etkinlik yönetimimin yazılım standardı olmak istiyoruz. Bu doğrultuda servisimizin yaygınlaşmasını sağlarken, bir yandan da kültürümüzde davetlere katılım cevabını bildirmenin anlayış ve duyarlılığını arttırmak da amaçlarımız arasında. Bunların yanında, Lcv.com.tr olarak sunduğumuz hizmet kendi başına ‘yeşil’ bir çalışmadır, kağıt israfını azaltmak için iyi bir teşvik olacağını düşünüyoruz.

 Lcv projesi hakkında daha çok bilgi almak için şu bağlantıları kullanabilirsiniz

www.lcv.com.tr

www.facebook.com/lcvcomtr

www.twitter.com/lcvcomtr

lcv-ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir