Daha önce hem bireysel hem de kurumsal sosyal sorumluluk projelerinden bahsetmiş, bu projelerin samimiyeti konusunu değerlendirmiştim. Zaman içinde firmaların bu sorumluluk faaliyetlerinde birçok değişiklik oldu, yenilenenler, güçlenenler oldu ama aslında içlerinde sessiz sedasız çalışanlar da vardı.

Ege Orman Vakfı uzun zamandır çalışmalarını takip ettiğimiz ve hatta öğrenciyken çeşitli projelerle destek verdiğimiz, Bakioğlu Holding’in sosyal sorumluluk projesi olan bir vakıf. İzmir başta olmak üzere birçok yerde çok güzel faaliyetler gerçekleştirdikleri için ve tabi ki yapılan çalışmaların adım adım gelişmesini izleyebildiğim için -açık konuşmak gerekirse- birçok vakıftan daha çok seviyorum Ege Orman Vakfı’nı. Üniversitedeyken öğrenci temsilcileri olarak bir atık toplama projesi hazırlamış ve fakültedeki tüm atık kağıtların geri dönüşüme gönderilmesi ve bu dönüşüm gelirlerinin vakıfa bağışlanmasını organize etmiştik. Özellikle sınav zamanlarında fakültede ne kadar kağıt atık oluştuğunu tahmin edebilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta bir davetiye aldım. Ege Orman Vakfı Türk Sanat Müziği Korosu’nun bir konseri için davet edilmiştim. Nihavend Faslı ve Erdoğan Berker Şarkıları Konseri Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacaktı. Seve seve katıldım ama en güzel yeri de davetiyenin her katılımcı için 3 adet fidan da içermesiydi. Kısaca Ege Orman Vakfı bizim için Ege Cumhuriyet Ormanı’na 3 adet fidan dikecekti. Hem mükemmel bir müzik ziyafeti hem de toplamda 50.000 agaçtan oluşacak  (şu an 30.000 civarlarında) Ege Cumhuriyet Ormanı bizim biletlerimizle biraz daha büyüyecekti. Mehmet Şafak yönetimindeki korodan nefis bir konser dinledik.

19 Ocak gecesi bizleri Atatürk Kültür Merkezi’nde ağırlayan Ege Orman Vakfı ve vakıf adına organizasyon temsilcilerine teşekkür ediyoruz.

Not:   Vakıf tarafından satışa sunulan zeytin, zeytinyağı, adaçayı, kekik gibi ürünleri (bkz) satın Tansaş mağazalarından satın alarak siz de doğaya bir nebze de olsa katkıda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir