Geçtiğimiz gün (9 Ekim) İzmir eTohum Kampı, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Embryonix işbirliğiyle gerçekleştirildi. Girişimcilere rehber olan eTohum İzmir Kampı’nın yine girişimcilerin en büyük dostu olan Embryonix desteğiyle yapılması çok manidar oldu.

Ben de uzun zamandır eTohum’e katılmak için fırsat bekliyordum. 9 Ekim’de yapılan etkinliğe Vargonen‘i temsilen Oguzhan ile birlikte katılma imkanı bulduk. eTohum ve Embryonix hakkında fazla bir şey söylemeye gerek yok, genel olarak izlenimlerimi aktaracağım sadece.

Öncelikli olarak İzmir gibi bir yerde gösterilen katılım bence yetersizdi. Tabi ki beklentilerin üstünde bir katılım vardı. Tam rakamı bilmiyorum ama 100 civarında katılımcı olduğunu düşünüyorum. Bu rakamın çok daha fazla olmasını isterdim. Etkinliğin ilk yarısında eTohum, Embryonix ve speednetworking konularına odaklanılmıştı. Salona girdiğimizde şöyle etrafı bir gözlemlediğimde salonun yarıdan fazlasıyla zaten tanışıyor olmam benim açımdan speednetworking kısmını kolaylaştırmış oldu. Zira kalan kısmın büyük bir çoğunluğu da beni zaten tanıyormuş. Bilinmeyen kısım  orada blog yazarı, Likemind İzmir ev sahibi, İzmir Blog Yazarları tamsilcisi ya da aktif bir sosyal medya kullanıcısı olmanın yanında, Vargonen‘i temsilen gidiyor olmamdı. Bunun için de bol bol kartvizit dağıtıp ne iş yaptığımızı anlattık.

eTohum Kampı sırasında birçok bilgi aldık, fikir dinledik. Düşüncelerimizi paylaştık, alternatifler ürettik. Şimdi bu düşünceleri şekillendirip canlandırma zamanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir