İzmir bilişim alanında yapılan etkinliklere aç bir şehir. Her ne kadar son yıllarda biraz canlılık görülse de sahip olduğu potansiyeli harekete geçirecek daha çok projeye ihtiyaç var. Böyle bir zamanda güzel bir haber aldım.

İzmir’in genç bilişim ekibi, Webportaj girişiminin mimarı Aldenard tarafından organize edilen; hem eğitim, hem de tatilin bir arada olacağı Ege Bilişim Kampı; “Deniz-Kum-Güneş & Bilişim” Konseptiyle 22-26 Temmuz tarihlerinde Kuşadası Corall Hill Otel’de gerçekleşecek. Farklı şehirlerden başvuran bilişimci üniversite öğrencileri arasından seçilen 40 kişinin (etkinliğin verimliliği açısından bu seçimin yapılması gerekiyor) eğitim ve tatili bir arada yaşayacağı kampın ilk günü Dijital Medya ve Girişimcilik üzerine olurken, geriye kalan günler de Web Tasarımı ve Web Yazılımı üzerine olacak. 4 gün boyunca tasarım ve yazılım üzerine eğitim alacak bilişime meraklı gençlerin çok şanslı olduğunu düşünüyorum.

Şimdiden 300’ü aşkın başvuru Alan Ege Bilişim Kampı’na son başvuru tarihi 14 Haziran olarak belirlenmiş ve kampa başvurmak için üniversite öğrencisi olmanız yeterli. İzmir merkezli düzenlenen Ege Bilişim Kampı’yla ilgili detaylara web sayfası www.egebilisimkampi.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ege Bilişim Kampı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir