2008 yılı benim için birçok açıdan çok güzel geçen bir yıl oldu. Hatta son 5-6 yılın en iyisiydi diyebilirim. Birkaç eksik kaldı onlar için de umudum saklı. Bu kadar güzel bir yılı uğurlamak da güzel olmalıydı. Şimdiye kadar yılbaşında dışarı çıkma ya da kutlama gibi bir adetim olmadı. Evde oturup o kanal senin bu kanal benim televizyon izledim sadece ama bu yıl, hem okulun bitecek olması hem de yılın kendi güzelliğinden, bir daha bulamam diyerek, arkadaşların planlarına dahil oldum.

31 Aralık sıradan bir gün gibi başladı. Sabah kalkıp işe gittim, akşam iş çıkışı da Küçükpark’a döndüm. Yaklaşık 40 dak. metro önünde arkadaşların toplanmasını bekledikten sonra tek yemek yemeyenin ben olduğumu öğrendim, biraz kızmış olsam da yanıma iki tanesini alıp yemeğe gittim. Bu sırada diğerleri daha önce rezervasyon yaptırdıkları Empas’a gittiler.

Gecenin ilerleyen saatlerinde (10:30 gibi) sahneye Grup Octave çıktı. Biraz tepindik. Saat 3 gibi mekanı terk ettik. İstanbul Kokoreç yedik. Bir kızcazın waffle krizini Kimin Abisi’nde waffle yedirerek bastırdık. Köz’de çorba içmeye giderken çatışma çıktı. Önümüzde birini vurdular. Polis geldi. Üniversite 2 kapalı olduğu için adını hatırlamadığım ama Günizi’nin karşısında olduğunu bildiğim bir kafeye girip otobüs servislerinin başlamasını bekledik ve taksiyle İzmir’in bir ucundan diğer ucuna gidebileceğiniz bir para ödeyerek 4 çay içtik. 🙂 6:30 da yurda dönüp yattığımda uykusuzluğum 24 saati devirmişti. Saat 5 gibi kalktım.

Kısaca bir yılbaşı macerası böyle bitti. İyi kötü vakit geçirdik. Yeni şeyler öğrendik. Yorulsak da güzeldi.

  1. Salih Taner diyor ki:

    Güzel bi gece geçirmişssin, umarım yıl boyu böyle güzel geçer günlerin.Ben her zamanki gibi evde ailemle birlikteydim.Diğer yıllardan tek farkı, içkimizin viski olmasıydı 🙂 yeni bir yılda güzel yenilikler diliyorum.

Bir Cevap Yazın