Kaç kişi durakta otobüs beklerken, televizyonda dizi arasında, gazete okurken ya da internette karşılaştığı sosyal sorumluluk kampanyası ile ilgili reklamları görünce içinden bir ses “ben de desteklemeliyim” diyor? Bu rakamın çok düşük olduğunu tahmin ediyorum çünkü daha önce çok suistimal edilen bir konu ama siz de eğer yardım severseniz şu kampanyalara bir göz atmanızda fayda var. Tabi bu noktada “sosyal sorumluluk nedir?” sorusuna da cevap vermek gerekir sanırım. Şöyle ki:

Sosyal sorumluluk, tüm bireylerin ve yönetimlerin, içinde yaşadıkları toplumun yaşam kalitesini iyileştirmek için, kendi çalışanları ve onların aileleri, yerel halk ve bütün toplumla birlikte sürdürülebilir bir dünya için ekonomik, çevresel, kültürel ve sosyal gelişmeye destek verme sorumluluğudur.

http://marro.ws/montecito/sosyal_sorumluluk

Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın:

Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın Kampanyası
Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın Kampanyası

Kitaplığınızda yer alan, okuduğunuz ve sevdiğiniz hikaye kitaplarını onları okuma imkanı bulamayan çocuklarla paylaşmak, onların da bu güzelliklerden faydalanmasını sağlamak isterseniz Cartoon Network, TOÇEV ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile başlatılan bu kampanyaya katılabilirsiniz. Kitapların MNG Kargo ile %30 indirimli gönderildiğini de eklemekte fayda var. Ben kitap gönderememiş olsam da bu kampanyaya destek vermek için birkaç hafta önce bloguma kampanya reklamını yerleştirdim. Birkaç kişi benim vasıtamla görüp kitap gönderirse mutlu olurum.

Yozgat Kitap Kampanyası:

Birkaç gün önce Yasin Bey Yozgat‘ın web sitesi olarak bir kampanya başlattıklarını bildiren bir mail göndermişti. Toplu halde yazmak istediğim için birkaç gün geçiktirdim. Kendileri Yozgat’ın muhtelif okullarına Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de bilgisiyle kitap yardımı yapmak istiyorlar. MNG Kargo ve Ups de %50 indirim yaparak bu kampanyaya destek veriyor. Kitaplarınızı bu okullarla paylaşmak isterseniz “Lise Caddesi Eski Çağrı Apartmanı Altı 66100 - Merkez/YOZGAT" adresine gönderebilir ya da 0506 780 00 41 numaralı telefondan Yasin IŞIK’a ulaşabilirsiniz.

Batman Kitap Kampanyası:

Bilgisini aldığım diğer bir kampanya da Batman 19 Mayıs İlköğretim Okulu’na kütüphane açmak için başlatılan kitap kampanyası. Kütüphanenin açılması için 3000 kitaba ihtiyaçları varmış. Eksik 1500 kitap için siz de destek olmak istiyorsanız Yenibiris.Com’dan İçerik Uzmanı Başak Hanım ile beligul (at) yenibiris.com adresinden irtibata geçebilir, kitapları da "Yenibiriş İnsan Kaynakları İnönü Cad. N: 40 Gümüşsuyu / İst” adresine gönderebilirsiniz.

Kampanyalar konusunda beni bilgilendiren Erdal ERDOĞDU‘ya da ayrıca teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın