Aşağıdaki yazıyı birkaç gün önce yazmaya başlamıştım ve uzun uzun da yazacaktım ama dün gece sahur vakti Kanal D’nin Yaprak Dökümü dizisini yayınladığını görünce vazgeçtim. Hiç iştahım kalmadı çünkü benim yazacaklarıma çok ters bir örnek olacak. Dizi sezonunun açılışı Ramazan’a denk gelince ikisi arasında bir tercih yapma durumunda kalan kanal, daha karlı olacağını düşündüğünü yapmış yani eskiden “Çağrı” gibi filmlerin yayınlandığı saatte en popüler dizisini yayınlamayı tercih etmiş. Gece gece görünce şaşırdım birden ama aslında çok başarılı olduğunu da söylemeden edemem. Bakarsınız ilerleyen yıllarda sadece ramazan ayında iftar ve sahurda yayınlanmak üzere diziler çekerler. 🙂

Ramazan ayı geldi ya artık herkes bir köşesinden tutmaya başlar fırsatların. Hatta başlamışlar da. Uzun zamandır televizyon izlemediğim için görmüyordum geçen gün ilk “Ramazan” temalı reklamı gördüm, “Cola Turka başlamış o zaman diğerleri de başlamıştır” dedim kendi kendime.

Benim yazmayı düşündüklerimin bir kısmını özetleyen (ben sadece reklam ve birkaç program çerçevesinde yazacaktım Deliname biraz daha sert yazmış) şu yazıyı paylaşmak da uygun olur galiba.

Bir Cevap Yazın