Geçtiğimiz salı günü Satış Yönetimi dersimizin misafiri Coca Cola Key Account Sales Developer (Migros Zinciri Sorumlusu) Cenk Varol’du. Kendisi; Nasıl satışçı olunur? Hedefler nasıl belirlenir? Piyasada işler nasıl döner gibi konulardan bahsetti. Konuşması sırasında bir ara Pepsi’ye ithafen “Rakipler makarna bantlayıp promosyon yapmaya çalışıyor ama yine de bize yetişemiyor” gibisinden bir şey söyledi. Ben bunu espriyle karışık dokundurma olarak düşünmüştüm ama bugün Bornova Kipa’da aşağıdaki fotoğrafı görüp şok oldum. Pepsi gerçekten paketleri üzerine makarna yapıştırmıştı. Tanzim – Teşhir uzmanı değilim ama bu harekete hiç anlam veremedim açıkçası.

SP_A0224

  1. Deniz Gür diyor ki:

    Doğru bir pazarlama stratejisi ile öğrenci memleketlerinde iş yapar bir kampanya. Öğrencinin ana öğünü ve ana yüğünü (kafiyeli birşey uydurayım dedim) makarna ve kola olduğu için yapılmış olabilir ama bugs bunny, tweetie karakterleri ile bunun bu amaçla yapılmadığı da bir gerçek tabii.

    Anlamsız olmuş ama kılıf uydurabilirlermiş.

  2. MonteCito diyor ki:

    Ben de Pepsi’nin aile boyu olanlarına (4-6 lı paket) yapıştırdıkları için hedeflerinin ev kullanıcına çocuklar için çıkardıkları makarnayı tanıtmak olduğunu düşündüm. Çünkü yapıştırdıkları Arbella’lar çocuklar için.

Bir Cevap Yazın