Patates ile nasıl müşteri memnuniyeti olur demeyin. Geçen hafta İnsan Kaynakları dersimiz kapsamında proje sunumları gerçekleştirdik. Partner firmamız olan Efe Rakı yetkilisini yolcu ettikten sonra biz de arkadaşlarla yemek için Büyük Park yakınlarında, Süvari Caddesi’nde bulunan Vitamin Cafe’ye oturduk.

Siparişlerimizi verinceye kadar herşey normal. Birazdan arkadaşların siparişleri geldi. Bizimki de gelmek üzere derken, garson elinde 2 tabak patates kızartması (pomfrit de diyorlar) geldi ve “Sizin siparişleriniz biraz gecikecek, kusura bakmayın. Bu sürede atıştırırsınız” diye tabakları bıraktı.

Basit bir hamle ama bence yerinde bir hamle. Getirmeyebilirdi ki Küçük Park civarındaki kafelerde böyle bir anlayış var. Ben getirmediler diye kalkıp gitsem benim yerime oturmak için can atan onlarca müşteri sırada bekliyor. Hal böyle olunca müşteriyi memnun etmek hak getire.

Ben çok memnun oldum bu davranıştan ve yakın ilgilerinden. Daha önce gitmediğim bu cafe benim için artık bir tercih sebebine sahip.

Bu yazıyı tamamladığımda arka planda Guns N’ Roses – Sweet Child O’ Mine çalıyordu.

  1. kalemkeş diyor ki:

    evet.. bolu dağı’nda sebahattin’in yerinde de köfteleri baklerken 10 kişinin doyabileceği tereyağ, ekmek, bal… vs. geliyor.. onları yerken hem doyuyoruz, hem de çıkarken biraz tereyağ ve biraz bal alıyoruz güzelmiş diyerek..

    istanbula gittiğimde bir bakayım şuraya ya..

Bir Cevap Yazın