Haziran ayında başladığımız Likemind İzmir buluşmaları her geçen gün artan ilgi ve katılımla devam ediyor. Öyle ki başladığından itibaren 30 kişiden aşağı katılım olmaması geleceğinin çok iyi olacağı sinyallerini vermişti. En son Aralık ayında yaptığımız buluşma 50 kişiye yakın katılımcı ile artık Gündoğdu Starbuck’s’ın bile bize yetmediğini gösterdi.  Tabi ki başarı olarak tanımladığım tek nokta bu değildi. Aralık buluşmamız esnasında aramıza katılan Yeni Asır Gazetesi muhabirlerinden Müjgan Hanım ile yaptığımız röportaj 12 Aralık tarihinde Yeni Asır gazetesinde tam sayfa yayınlandı.

Erdal Erdoğdu,  İpek Gürel, Melih Arat ve ben Mümin Erakbaş, çıktığımız bu yolda her zaman bizden desteğini esirgemeyen değerli Likemind katılımcılarımıza teşekkür ediyor, bu güne kadar gösterdiğiniz ilgi ve desteğin bu günden sonra da sürmesini diliyoruz.

Yeni Asır Gazetesi’nde çıkan röportajın bir kısmını aşağıya ekliyorum, tamamını şuradan okuyabilirsiniz : Benzer zihinleri buluşturan adres

* İzmir’in ‘Likemind’ ile tanışma hikayenizle başlayalım…
ERDAL: İnternet sayesinde oldu. İnternet birçok sosyal mecra da oluşturdu. FriendFeed ve Twitter bunların en önemli örnekleri. Likemind ile de bu ağlarda tanıştık. Mümin arkadaşımla İzmir’de böyle bir oluşumun olmadığını görünce de hemen harekete geçtik.

* Her isteyen katılabiliyor mu bu etkinliğe?
İPEK: Tabii ki… Katılım için herhangi bir koşul yok. Pazarlama yöneticisinden bilgisayar mühendisine, metin yazarından blog yazarına, insan kaynakları uzmanından web tasarımcısına, psikologdan endüstri mühendisine kadar geniş bir meslek yelpazemiz var. Kısacası herhangi bir sınırlama yok.
* Buluşma günü, saati ve yeri sabit herhalde.
ERDAL: Evet. Her ayın ilk salı günü, akşam saat 19:30’da başlıyor. Gündoğdu Starbucks’ta toplanıyoruz. Ancak öyle görünüyor ki bir yer değişikliği söz konusu olacak. Çünkü artık buraya sığamıyoruz…

* Yine bir Starbuck’s ta mı olacak?
MÜMİN: Bu genelde tüm şehirlerde böyle.

* Ağırlıklı olarak neler konuşuluyor?
ERDAL: Çok farklı sektörlerden çok farklı uzmanlıklara sahip kişilerin olması her türlü konuyu tartışma ve paylaşma imkanı sunuyor.

* Benzer oluşumlar da söz konusu mu?
MÜMİN: Evet. Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programı’ndan bir grup arkadaşın projesi olarak hayata geçen “Minelda” ön lansmanını bu toplantıda yaptı.

Gazetede çıkan haberin fotoğrafları için tıklayın.

  1. Pingback: Blogosfere yeni transferler ve Blog tanıtımı | Erdal ERDOĞDU

  2. Pingback: e-Tohum İzmir Kampı’ndaydık

Bir Cevap Yazın