Daha önce kişisel markanız konusunda görselliğin ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Sizi en iyi şekilde ifade eden görsel ögeleri hayatınızın her alanında ön plana çıkarmak bunlardan biriydi. Hatta demiştik ki, günümüzde birçok web sitesinde, sosyal ağda üyeliğimiz bulunuyor, bütün bu üyeliklerde tek bir avatar kullanmamız bizi farklı platformlarda gören insanların tanımasını kolaylaştırır.

Tabi bu kadar da değil, bu görselliği ön plana çıkarırken biraz da dikkat çekici olmasına, farklılaşmasına ve hatırda kalmasına dikkat edersek daha iyi bir pazarlama yaptığımızı söyleyebiliriz. Sonuçta her gün binlerce hatta milyonlarca bilgiye maruz kalıyor, bunların çok azını hatırlıyoruz. Hatırladıklarımız da bizde öyle ya da böyle bir şekilde dikkat çeken, etki bırakan şeyler.

Twitter kısa bir süre önce profil sayfalarında başlık görsellerini kullanıma açtı. Bir anda yapılan bu değişiklikle herkes apar topar görseller eklemeye başladı. İşte tam bu noktada farklılaşmak, sizi diğerlerinden bir adım öne çıkaracak bir adım olur. Birçok kişi o anda ulaşabildiği ilk görseli profiline eklerken, bazıları daha dikkatli davrandı, özel tasarımlar yaptı. Herkesten farklı oldu, markasını ortaya koydu ve -bence- başarılı da oldu. Aşağıdaki örneği inceleyiniz lütfen.

Profili görmek için tıklayın.

 

Bir Cevap Yazın