blog_bible

Blog yazarlığının bir meslek haline geldiği günümüzde blog yazılarının ya da blogların iyi – kötü şeklinde değerlendirilmesini hoş karşılamıyorum. Yazılan bir yazının birine güzel gelirken diğer bir kişiyi rahatsız edebileceği, bu sebeple karşılaştırma kriterlerinin iyi ölçülüp, dengenin çok hassas ayarlanması gerektiğine inanıyorum. Bu sebeple de hiçbir blog için iyi ya da kötü şeklinde bir sıfat kullanmadım.

Ben kendi başıma böyle bir değerlendirme yapmıyor olabilirim ama bu yapılmayacak anlamına da gelmiyor. Geçtiğimiz gün Ali friendfeed’de “Türkiye’nin En İyi 150 Blogu”başlıklı bir ileti başlattı. Ve çeşitli katılımlarla oluşan listeyi blogunda “Türkiye’nin En İyi 150 Blogu” başlıklı bir yazıyla duyurdu. Sıralamanın önemli olmadığı bu listede -iyi ya da kötü diyemem ama- birçok değerli blog olduğu kesin. Ben de bu listede yer aldığım için mutluyum. Bu listeyi hazırlayan Alisko’ya da teşekkür ediyoruz.

  1. Ali Bahsisoglu diyor ki:

    Ben zaten bole listelere en basindan beri kilim yazimda da belirttigim gibi. Listeyi olusturtmamdaki amacda biraz ironi yapmakdi ama basaramadim heralde. 🙂
    “İşte bizim oluşturduğumuz Türkiye’nin en iyi blogları bu şekilde. Tabii ne bir doğruluğu ne de bir geçerliliği var. Unuttuğumuz, atladığımız bir çok blog olabilir ki atlamadıklarımız da iyi olmayabilir. O yüzden en iyisi, en güzeli sizin blogunuz. Kötü blog yoktur, çalıntı içerik vardır.”

  2. Mümin Erakbaş diyor ki:

    Kardeşim. Ben de senin ironine katılmaya çalışmıştım ama ben de başaramadım galiba ama ikisi birleşince taşlar güzel oturuyor. Dediğin gibi “kötü blog yoktyr, çalıntı içerik vardır”.

Bir Cevap Yazın