III.Ulusal Çalışma Ekonomisi Zirvesi ‘nin konuğu olduk

Geçtiğimiz günlerde Dokuz Eylül İnsan Kaynakları Klübü’nün düzenlediği III. Ulusal Çalışma Ekonomisi Zirvesi ‘nin konuğu olarak etkinlikte sosyal medyanın ekonomi ve istihdama etkileri konulu kısa bir bilgilendirme semineri gerçekleştirdik.

Dokuz Eylül Sürekli Eğitim Merkezi 75. Yıl Salonu’nda beklediğimden fazla bir kalabalık görünce şaşırmadım değil ama son derece keyifli bir gün oldu. Etkinlikte üç gün boyunca çeşitli alanlarda uzman birçok konuk konuşmacı yer aldı.

Sunumlar sırasında çekilen birkaç fotoğrafı aşağıda ya da blogum Facebook sayfasında görebilirsiniz.

 

Blogum Facebook Sayfası için tıklayın. http://bit.ly/MvpiRp 

Bu tür etkinliklerde yaptığım sunumları paylaşmıyordum aslında ama kısaca sunum içinde önemli gördüğüm bir örneğe değinmek istiyorum. Geçtiğimiz ay Dilek tarafından yapılan ve sunumda kullandıktan sonra birçok blogda yayınlandığını da gördüğüm bir cv.  Kendisi Facebook profili ve Facetab uygulaması ile iş başvurusu konusunda çok güzel bir çalışma çıkardı ve Project House tarafından işe kabul edildi.  Kendisine bu sebeple başarılar diliyorum.

  • reply Kariyerlerinize Sosyal Medya İle Yön Verin ,

    […] Farklılaştırılmış sosyal medya kullanımına örnek olarak daha önce seminerlerimde anlattığım Facebook CV uygulamasını verebilirim. Hatırlarsanız Celal Bayar Üniversitesi öğrencilerinden Dilek Oluklu Facebook üzerinden açtığı CV profiliyle hem bir özgeçmiş oluşturmuş, hem de çevresindeki insanların yorumlarıyla doğal bir referans kitlesini bu özgeçmişe dahil ederek ajansların kapısını çalmıştı. İlgili yazıya gitmek için tıklayın. Facebook nasıl cv olarak kullanılır? […]

    Bir Cevap Yazın