Son birkaç haftadır neler mi yapıyorum?  Malum işten ayrıldım, bol bol zamanım kaldı. Uzun süredir yapmak isteyip de yapamadığım işlere zaman ayırabiliyorum artık.

– Öncelikli olarak okulu ilk sıraya koyup ilgilenemediğim ödev, proje, sunum işlerini aradan çıkarmak istedim. Dönem projesi için “Müşteri Odaklı Stratejik Pazarlama Yönetimi” şeklinde bir konu belirledim. Bunun için mümkün olduğu kadar kaynak topluyorum. Biliyorum biraz geç kaldım ama  umarım hoca kabul eder. Bir de Satış Yönetimi dersi için bir ödev hazırlamam gerekiyor. Onun konusu da “Satışçıların Ücretlendirilmesi”. Bu ödev için Renault-Mais firması ile görüştük, umarım ilerleyen günlerde problem çıkmaz. Tabi bu kadar da değil. Stratejik Yönetim ve İşletme Politikası dersim var. Onun için de iki tane iş planı hazırlamam gerekiyor. Bunların hepsi adım adım yapılıyor merak etmeyin.

– İkinci olarak hem öğrenmeye olan açlığımı bastırmak hem de değerlerime bir artı katmak için uzun zamandır kullanmayı öğrenmek istediğin iki program vardı. Birisi Ms Project diğeri Ms Visio. Hazır boş vakit de varken Ms Project için eğitim dokümanları aramaya başladım ve yaklaşık 30 videodan oluşan bir eğitim seti buldum. Sıra ile çalışmaya başladım. Bunun yanında önceden öğrendiğim ama uzun zaman kullanmayınca unuttuğum Almanca’yı tekrar hatırlamak için (belki ileride bir kursa gidip sertifikasını da alırım) Almanca Eğitim Seti indiriyorum. O da yapılacaklar listesinde.

– Üçüncü sırada blogum yer alıyor. Her ne kadar sürekli değişiklik yapmanın okuyucuyu rahatsız edeceğini, ikinci kez gelen bir kişinin arayüze alışmış olmasının onu evinde gibi rahatlatacağını düşünüyor olsam da hantal görünen ve biraz da yavaş çalışan temayı değiştirdim.  Kendim sadelikten hoşlandığım için mümkün olduğu kadar sade bir tema seçtim. Bu sayfaya gelenlerin görüntüyle değil içerikle ilgilenmesini istiyorum açıkçası. WordPress kullanmam yönünde (özellikle Alisko tarafından) yapılan baskılara rağmen Blogger kullanmaya devam ediyorum.

-Dördüncü olarak –ki bunun en başta olması gerekiyor aslında fakat bazen sizin kontrolünüz yeterli olmuyor- eski arkadaşlarla görüşme planlarına başladım. Geçen yıl okuldan mezun olup giden birkaç arkadaşla görüşüp acaba bir gün toplanabilir miyiz, toplanırsak kimler gelir hesaplarını yapmaya başladım. 10 gün içinde askerliği bitecek olan arkadaşları da kapsayacak şekilde bir gece, belki geleneksel fasılımızın üçüncüsünü, yapmayı planlıyorum. 

-Bu güne kadar hiç aklımda olmamasına rağmen KPSS başvurularının başladığını söyleye söyleye beni de ikna ettiler ve bugün ben de gidip ücretini yatırdım, formu doldurdum, yarın da işlemlerimi tamamlayarak herkesin neredeyse bir yıldır (bazıları daha fazla) hazırlandığı sınava hiç çalışmadan girerek süper kahramanlık yapmayı düşünüyorum.

Genel olarak bunlardan bahsedilebilir ama tabi ki bu kadar değil. Bazı iş görüşmeleri oluyor. 6 Mayıs’ta Coca Cola’nın Ege Üniversitesi’nde Satış Teknikleri Eğitimi vardı ama ben daha önceden başvuru yapamadığım için katılmam mümkün olmayacak. 10 Mayıs’ta 5. Ege Blog Yazarları Buluşması var. Ayrıca bir de sürpriz var. Güzel bir sürpriz olacak. Bunun için ilerleyen haftaları beklemeniz gerekecek.

Bunları gece gece yazıyorum ama yayınlayamayacağımı da biliyorum. Bilgisayarın wireless bağlantısında bir sorun var galiba, bağlantı var görünüyor ama “Yalnızca Yerel” dediği için internete çıkış yapamıyorum. Diğer tarafta abimin bilgisayarında Windows 7’nin %60 kadar bir kısmı inmiş durumda galiba bu yazıyı o tamamlandıktan sonra yayınlarım.    

Ekleme : Birkaç   şeyden  bahsetmeyi unuttum. Zaman bol olduğu için çıkıp çıkıp gidiyorum, dolaşıyorum, geziyorum. Yapmayı en sevdiğim şeylerden biri olan Konak – Alsancak arası yürüyüşlerimi yapıyorum. Kahvemi içiyorum. Bunun yanında Dansizm-i Ritim gösterisine gittiğim söylemiştim. Kitap fuarından da az çok bir şeyler aldım.  Napoliten’den Tango’ya konseri vardı ama hem geç kalmıştım hem de yalnız gitmek istemedim. İzmir sınırları içinde olan her türlü aktiviteyi takip etmeye çalışıyorum, katılmaya hazırım, davet edebilirsiniz.

  1. Erdal ERDOĞDU www.erdalerdogdu.com diyor ki:

    bi insan hayatını anca bu kadar teşhir eder… yani bi insan boşum boşum boşum, diye bu kadar mı bağırır ne diyelim yav 🙂 ben şu süprizi merak ettim, hayırdır ne yapıyoruz yine 🙂

  2. Mumin diyor ki:

    @Cido$ baskılara uzun bir süre göğüs gerebilirim diye düşünüyorum yeter ki toplum destek versin.

    @Erdal ben boş değilim biliyorsun ama kaşınıyorum galiba. 🙂

Bir Cevap Yazın